Blog
Uszkodzony kręgosłup u psa – co robić?
Zdarzają się sytuacje, kiedy dochodzi do uszkodzenia lub złamania kręgosłupa u psa, które spowodowane są różnego rodzaju urazami i wypadkami. Naruszenie tkanki kostnej jest poważnym problemem – konieczna jest wizyta u lekarza weterynarii, odpowiednie leczenie i rehabilitacja zwierzaka. Jakie objawy świadczą o problemach z kręgosłupem u psa?
Jak leczyć choroby stawów u zwierząt?
Posiadanie zwierzęcia to duża odpowiedzialność. Radość ze wspólnej zabawy i spacery nie są wystarczające, aby odpowiednio zaopiekować się czworonogiem. Świadomy posiadacz psa, czy kota zadba o jego zdrowie oraz to, by zwierzę prawidłowo się rozwijało. Regularne wizyty u weterynarza są podstawą, do szybkiego zdiagnozowania problemów ze zwierzakiem. Szczególnie częstą przypadłością są choroby stawów, które dotyczą w zdecydowanej większości psów i kotów. Jak radzić sobie z tego typu schorzeniem u pupila?
Jakimi sposobami można zwalczać ostry ból u zwierząt?
Tak samo jak u ludzi, ból u zwierząt może mieć bardzo różne przyczyny: od odniesionych obrażeń, takich jak niewielkie stłuczenie lub zranienie, poprzez przeprowadzony niedawno zabieg, aż po ciężkie choroby kręgosłupa lub stawów. Świadomość, że ukochane zwierzę cierpi, jest trudna dla każdego opiekuna, a troska o pupila sprawia, że pragnie on ten ból jak najszybciej uśmierzyć. Na szczęście istnieje kilka sposobów radzenia sobie z tą przykrą dolegliwością, a w tym artykule postaramy się je przybliżyć.
Wszystko co musisz wiedzieć o paszportach dla zwierząt
Zbliża się wymarzony urlop za granicą, a ty nie wyobrażasz sobie spędzić go bez ukochanego czworonoga przy boku? Oddanie psa lub kota na czas twojej nieobecności pod opiekę rodzinie lub do hoteliku dla zwierząt nie wchodzi w grę? Nie musisz się martwić! Zwierzęta towarzyszące, czyli psy, koty oraz fretki, również mogą odbywać zagraniczne podróże pod warunkiem, że wyrobisz im… paszport. Warunkiem koniecznym jest posiadanie przez zwierzę mikrochipa oraz zaszczepienie go przeciw wściekliźnie. Pamiętaj, że swobodne podróżowanie ze zwierzęciem pomiędzy państwami członkowskimi Unii Europejskiej jest możliwe tylko pod warunkiem podsiania paszportu. Sprawdź, jak go wyrobić.
Jak przygotować się na wyjazd z psem za granicę?
Dla wielu ludzi pies jest członkiem rodziny, dlatego też naturalne jest, że zabieramy go ze sobą także podczas wyjazdów za granicę. Jednak podróżowanie z psem nie wymaga wyłącznie zapewnienia mu odpowiedniego transportera, by zniósł dobrze podróż. Ważne jest bowiem uzyskanie paszportu, który umożliwia bezproblemowe podróżowanie po krajach Europy, Azji czy też Ameryki. Warto jednak mieć na uwadze, że każdy kraj ma także osobne przepisy w tej kwestii.
Laseroterapia zwierząt po urazach – na czym polega i jakie daje efekty?
Laseroterapię stosuje się w leczeniu ludzi i zwierząt. Jest to doskonała metoda, przynosząca rewelacyjne efekty. Laseroterapia polega na emitowaniu przez jakiś czas, wiązki światła na wybrany fragment ciała.
Kiedy należy poddać zwierzę fizjoterapii?
Zwierzęta także ulegają wypadkom, urazom, złamaniom itd. Również muszą być poddawane zabiegom lub operacjom i dokładnie tam samo jak człowiek odczuwają ból czy dyskomfort. Powrót do pełnej sprawności także nie odbywa się od razu, ale wymaga czasu i specjalistycznego podejścia. Fizjoterapia zwierząt, czyli zoofizjoterapia, nie jest jeszcze popularna, chociaż obecnie coraz bardziej doceniamy jej znaczenie w weterynarii.
Czym jest i jak działa bieżnia wodna dla psa?
Bieżnia wodna dla psów to metoda hydroterapii w rehabilitacji weterynaryjnej, czyli terapii zwierząt z zastosowaniem wody. Stosowana jest przede wszystkim w celu usprawnienia aparatu ruchu, wzmocnienia mięśni, zmniejszania dolegliwości bólowych. W praktyce jednak wskazań do hydroterapii jest zdecydowanie więcej.